Mečevi nokaut faze u FIFA 2022

Osmina finala odigrana je od 3. do 7. decembra.Pobjednici grupe A Holandija je postigla golove preko Memphisa Depaya, Daleya Blinda i Denzela Dumfriesa dok su pobijedili Sjedinjene Države rezultatom 3-1, a Haji Wright je postigao gol za Sjedinjene Države.Messi je postigao svoju trećinu na turniru zajedno sa Juliánom Álvarezom čime je Argentina donijela prednost od dva gola nad Australijom i uprkos autogolu Enza Fernandeza iz šuta Craiga Goodwina, Argentina je pobijedila 2-1.Gol Oliviera Girouda i Mbappéova brava omogućili su Francuskoj pobjedu nad Poljskom rezultatom 3-1, a Robert Lewandowski je postigao jedini gol za Poljsku iz penala.Engleska je pobijedila Senegal rezultatom 3-0, a golove su postigli Jordan Henderson, Harry Kane i Bukayo Saka.Daizen Maeda je postigao pogodak za Japan protiv Hrvatske u prvom poluvremenu prije nego što je Ivan Perišić izjednačio u drugom.Nijedna ekipa nije uspjela pronaći pobjednika, a Hrvatska je u izvođenju penala pobijedila Japan rezultatom 3–1.Vinícius Júnior, Neymar, Richarlison i Lucas Paquetá svi su postigli golove za Brazil, ali je udarcem iz voleja Južnokorejac Paik Seung-ho smanjio zaostatak na 4-1.Utakmica između Maroka i Španije završena je neriješeno bez golova nakon 90 minuta, čime je meč poslat u produžetke.Nijedan tim nije mogao postići gol u produžecima;Maroko je dobio meč rezultatom 3-0 na penale.Het-trik Gonçala Ramosa doveo je Portugal do pobjede nad Švicarskom rezultatom 6-1, golovima Portugalaca Pepea, Raphaëla Guerreira i Rafaela Leãa i Švicaraca Manuela Akanjija.

Četvrtfinale je odigrano 9. i 10. decembra.Hrvatska i Brazil su završili 0-0 nakon 90 minuta i otišli u produžetke.Neymar je pogodio za Brazil u 15. minuti nadoknade.Hrvatska je ipak izjednačila preko Brune Petkovića u drugom produžetku.Nakon neriješenog meča, izvođenje jedanaesteraca odlučilo je utakmicu, a Hrvatska je pobijedila u raspucavanju rezultatom 4-2.Nahuel Molina i Messi postigli su gol za Argentinu prije nego što je Wout Weghorst izjednačio sa dva gola malo prije kraja utakmice.Utakmica je otišla u produžetke, a zatim na jedanaesterce, gdje je Argentina nastavila pobijediti rezultatom 4-3.Maroko je savladao Portugal rezultatom 1-0, a Youssef En-Nesyri je postigao pogodak na kraju prvog poluvremena.Maroko je postao prva afrička i prva arapska nacija koja je napredovala do polufinala takmičenja.Uprkos tome što je Harry Kane postigao penal za Englesku, to nije bilo dovoljno da pobijedi Francusku, koja je pobijedila sa 2-1 golovima Aurélien Tchouaméni i Olivier Girouda, poslavši ih u drugo uzastopno polufinale Svjetskog prvenstva.

Dođite i dizajnirajte svoj kišobran da podržite tim!

Vrijeme objave: 13.12.2022